32,90 

Księga utraconych imion (e-book)

Wydanie: E-book
Autor

Tłumaczenie

Alina Jakubowska, Elżbieta Kulicka

Formaty

epub, mobi

EAN

9788381398541

Data wydania

2021-02-24

Podziel się

Najnowsza powieść Kristin Harmel szturmem zdobyła listę bestsellerów „New York Timesa”.
„Od czasu „Słowika” aż do dziś nie zdarzyło mi się skończyć książki i nie móc mówić ze wzruszenia. Poruszająca i monumentalna.”
– Fiona Davis
Powieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z okresu II wojny światowej.
Pewnego dnia Eva Traube Abrams, bibliotekarka z Florydy, układając książki na półkach zauważa w gazecie niezwykłe zdjęcie. Zamiera… zdjęcie przedstawia książkę, której nie widziała od 65 lat. To dzieło to „Księga utraconych imion”.
Artykuł opowiada o szabrowaniu bibliotek przez nazistów w Europie podczas II wojny światowej – co Eva doskonale pamięta – oraz poszukiwaniach, mających na celu odnalezienie ludzi związanych z książką ze zdjęcia. Ów XVIII-wieczny tekst religijny, który ponoć zniknął z Francji w czasie wojny, to niezwykle ciekawy przypadek. Niespodziewanie odnaleziony – został umieszczony w głównej berlińskiej bibliotece. Zawiera pewien szyfr, lecz choć naukowcy łamią głowy, nie potrafią go złamać, ani nie wiedzą, skąd się wziął.
Odpowiedzi na ich pytania zna Eva – lecz czy wystarczy jej sił, aby wrócić do starych wspomnień i pomóc w odnalezieniu osób zaginionych podczas wojny?

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Księga utraconych imion (e-book)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *