Aktualności

90090135 patrz pod milosc.indd

„Patrz pod: Miłość” to najsłynniejsza powieść znakomitego izraelskiego pisarza, Dawida Grosmana, której jednym z bohaterów jest Bruno Schulz.

O jednej z najsłynniejszych powieści z lat 80., którą w tym roku Świat Książki wznowił w serii Mistrzowie Prozy, na Portalu Kulturalnym czytamy: „…realizm magiczny klasy Marqueza, ale zupełnie inny. W tym świecie wszystko może się wydarzyć i wszystko się wydarza. Jednak w przeciwieństwo do mistrza Macondo, oderwanie od rzeczywistości nie tworzy nowego pięknie pokracznego świata, ale pokazuje absurd i bezsens, historię, w której nie obowiązują już żadne zasady, nawet te dotyczące chronologii, logiki czy narracji.”

Polecamy całą recenzję książki „Patrz pod: Miłość” Dawida Grosmana. Już w listopadzie po raz pierwszy w Polsce ukaże się jego powieść „Bądź mi nożem”. Z tej okazji Dawid Grosman przyjedzie do Polski, by spotkać się z czytelnikami: 15 października o godz. 17.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie i 16 października o godz. 21.00 na Bruno Schulz Festiwal we Wrocławiu.