Aktualności

dzielnym-bedzie-przebaczone

Wybucha II wojna światowa. Mary North odkłada ukończenie edukacji na później, przyjeżdża do siedziby War Office i zgłasza się na ochotnika, by służyć ojczyźnie. Bystra i odważna Mary jest przekonana, że będzie świetnym szpiegiem. Gdy, ku swojemu zaskoczeniu, zostaje nauczycielką, decyduje się walczyć z uprzedzeniami, by chronić dzieci, o których istnieniu społeczeństwo chętnie by zapomniało.

Poniżej znajdziecie filmik w którym Chris Cleav opowiada o swojej najnowszej książce „Dzielnym będzie przebaczone”!

Poniżej znajdziecie tłumaczenie wypowiedzi autora:

Moja nowa książka to „Dzielnym będzie wybaczone”. Mam nadzieję, że wam się spodoba. Pisało mi się ją najlepiej ze wszystkich. Jest oparta na prawdziwej historii moich dziadków, którzy poznali się na początku II wojny światowej i zostali rozdzieleni na trzy lata. Babcia była w bombardowanym Londynie, dziadek brał udział w oblężeniu Malty. Zakochiwali się w sobie, pisząc listy. To listy są siłą napędową tej powieści. Jest ona o tym, jak się zakochujemy, bez fizycznego aspektu miłości, ale z całym jej ładunkiem emocjonalnym.

To książka dla tych, którzy byli na tyle odważni, żeby tak zatracić się w miłości, by przekonać się w pełni, co ona oznacza. Tłem dla takiej miłości staje się tutaj wojna, kiedy świat dookoła rozpada się w pył. Mam nadzieję, że będzie to dla was niezwykle silne przeżycie. Dla mnie było.

Polecam wam tę powieść, mam nadzieję, że wam się spodoba. Dziękuję za zainteresowanie moimi poprzednimi książkami. Będzie mi miło, jeśli spotkam was na jednym ze spotkań autorskich. Możecie też do mnie napisać. Mam profil na Twitterze i stronę chriscleave.com, na której dowiecie się więcej o „Dzielnym będzie wybaczone”.  Znajdziecie tam pierwszy rozdział, a także przeczytacie o tym, jak zbierałem informacje do książki, co było bardzo pochłaniające. Zawsze przeprowadzam niezwykle szczegółowe poszukiwania. Wy już nie musicie.

Mam nadzieję, że dzięki temu poczujecie się, jakbyście tam byli, w Londynie, w czasach niemieckich nalotów, w latach 1939-1942, i jakbyście sami byli zakochani, i doświadczali tej radości i grozy.

Mam nadzieję, że powieść zrobi na was wrażenie i że po lekturze spojrzycie na XXI wiek z zupełnie innej strony. Taki efekt chciałem osiągnąć. Wy osądzicie, czy się udało. Mam nadzieję, że powieść wam się spodoba.