Aktualności

90096983 skora.indd

„Rasizm jest zawsze tylko wyborem. Ludzie, którzy go wyznają, bez niego byliby niczym” – to słowa jednego z bohaterów poruszającej książki „Skóra”, autorstwa Toni Morrison.

Czy matka może znienawidzić dziecko za kolor skóry? O książce „Skóra” Toni Morrison opowiada w programie „Trójkowy znak jakości” Michał Nogaś. 

Audycję możecie odsłuchać TUTAJ.

Skóra to odważna, skłaniająca do refleksji nowa powieść amerykańskiej noblistki Toni Morrison. Świadectwo krzywdy, jaką dorośli wyrządzają dzieciom, i obraz tego, jak ta krzywda powraca echem w następnych pokoleniach. Sweetness chce kochać swoje dziecko, ale matczyna miłość przychodzi jej z trudem. Córka Sweetness, Bride, teraz już efektowna dorosła czarna jak heban kobieta-pantera, robi zawrotną karierę w branży kosmetycznej. Pragnie kochać swojego chłopaka, ale powraca do niej chwila z przeszłości; chwila zrodzona z rozpaczliwego pragnienia miłości matki. Booker, naznaczony wyzutą z uczuć przeszłością, nie umie zgłębić duszy Bride. Czy oboje uwolnią się od krzywdy wyrządzonej ich niewinnym dziecięcym sercom i znajdą drogę do miłości i szczęścia?