Aktualności

styron.indd

Portal Xiegarnia.pl omawia książkę o jednym z największych amerykańskich pisarzy ostatniego półwiecza: „„Oczami córki” jest znakomitym tekstem. Alexandra Styron przedstawia drugą stronę zwierciadła, którym jest niemal każda twórczość”.

Biograficzna opowieść Alexandry Styron o jej ojcu, Williamie – autorze tak znanych powieści, jak „Wyznania Nata Turnera” i „Wybór Zofii” oraz legendarnego eseju „Ciemność widoma”, ukazała się w serii literatury faktu Sfery.

„Autorka zaczyna swą opowieść w chwili śmierci ojca – punktem wyjścia jest powrót z jego pogrzebu, otwarcie testamentu i porządkowanie notatek, które – jak się okazuje – sprowokowało napisanie książki. W pudłach odnajduje ona bowiem dzienniki, niepublikowane zapiski ojca, ale i odpowiedź na wiele niewiadomych, które pojawiły się zarówno w czasie życia pod jednym dachem, jak i już kiedy była dorosłą osobą.” – pisze w recenzji na Xiegarnia.pl Bartosz Raducha. I podkreśla: „Udało jej się stworzyć osobistą opowieść o ojcu – człowieku trudnym, szarganym atakami depresji i problemami z używkami – która jest świetnym podsumowaniem jego twórczości, ale też i nowym, uzupełniającym ją tekstem.”  

Całą recenzję można przeczytać tutaj.