34,90 

Garść żwiru

Wydanie: Książka
Autor

Tłumaczenie

Zofia Uhrynowska-Hanasz

Typ okładki

miękka ze skrzydełkami

Wymiary

135×215

EAN

9788380314566

Liczba stron

336

Data wydania

2017-02-01

Podziel się

Ruth Wariner jest 39 spośród 42 dzieci swojego ojca. Z perspektywy niewinnego i pełnego ufności dziecka przedstawia niezwykle ciekawy obraz życia w kolonii mormońskiej. Dorastając na farmie w wiejskiej okolicy Meksyku, gdzie władze przymykają oko na praktyki tamtejszej społeczności, mieszka w ruderze bez wygód: nawet bez elektryczności. W kościele duchowni uczą, że Bóg ukarze niegodziwych, sprowadzając na świat zagładę, i że kobiety zasłużą na niebo tylko kiedy zawrą poligamiczne związki małżeńskie i urodzą jak najwięcej dzieci.

Ojciec Ruth, prorok i założyciel kolonii, ginie z rąk rodzonego brata w walce o przywództwo w kościele. Po jego śmierci matka ponownie wychodzi za mąż, zostając drugą żoną innego spośród wyznawców miejscowego kościoła.

Potężne oskarżenie pod adresem fundamentalizmu religijnego i sposobu, w jaki jego fanatycy manipulują kobietami i dziećmi, krzywdząc całe pokolenia. To bardzo ważne świadectwo o ostatecznie pozytywnym wydźwięku. Julia Scheeres, autorka bestsellerów

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Garść żwiru”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *