Aktualności

csm_sowa_02_284cd65f46

W ostatnim odcinku programu „Piąta strona świata” ks. Kazimierz Sowa gościł Artura Domosławskiego, Halinę Radacz, Andrzeja Jonasa i Piotra Schramma, z którymi rozmawiał m.in. o pracy polskich misji.

„Szaleńcy Pana Boga” autorstwa ks. Kazimierza Sowy to relacja z jego wizyt u misjonarzy na czterech kontynentach: w Ameryce Południowej, Afryce, Azji i Oceanii.

Cały program możecie obejrzeć TUTAJ.

O książce:

Niemal każda historia życia misjonarza to gotowy scenariusz filmu sensacyjnego. Raz będzie to opowieść w rodzaju katolickiego „Indiany Jonesa” , innym razem historia jak najlepszy dokument z kanału Discovery. Pracując dla religia.tv odwiedziłem polskich misjonarzy pracujących w amazońskiej dżungli i na afrykańskiej sawannie, towarzyszyłem księdzu nielegalnie przebywającemu na Kubie i zakonnikowi próbującemu odrodzić ewangelicznego ducha w najbardziej zateizowanym kraju Europy, czyli w Czechach. Zjeździłem tysiące kilometrów syberyjskimi szlakami i wokół Kilimandżaro. Z polskimi zakonnicami, które prowadzą szkołę dla niewidomych dziewcząt zbierałem herbatę w okolicach Madrasu w Indiach i bylem świadkiem dziwnych, a nawet przerażających ceremonii związanych z kultem zmarłych na Madagaskarze.