Aktualności

csm_Syn_zarzadcy_sierocinca_5312acd4a1

Powieść „Syn zarządcy sierocińca” Adama Johnsona została uznana za najlepszą beletrystyczną amerykańską książkę ubiegłego roku. W Polsce ukazała się na początku tego roku nakładem wydawnictwa Świat Książki.

Książkę Adama Johnsona, którą w Ameryce wydała oficyna Random House, wyróżniono Pulitzerem jako „wyśmienitą warsztatowo powieść, która zabiera czytelnika w pełną przygód podróż do owianej tajemnicą totalitarnej Korei Północnej i do najskrytszych zakamarków ludzkiego serca”.

Syn zarządcy sierocińca” to pełna zaskakujących zdarzeń powieść, groteskowa jak rzeczywistość Korei Północnej, w której się rozgrywa. Wychowany w sierocińcu Chun To należy do najniższej klasy ludzi. Robi zawrotną karierę i staje się bohaterem narodowym, po czym, o co w jego ojczyźnie nietrudno, trafia do obozu, by następnie wyjść z niego jako ktoś zupełnie inny: wszechwładny Komendant Ka. Ten prawdziwy nie żyje, natomiast fałszywego potrzebuje sam Kim Dzon Il, szykujący spisek przeciw Amerykanom… Thriller i romans w jednym, rozgrywający się w atmosferze totalitarnej paranoi, pełen upiornych szczegółów z życia obywateli Korei Płn. – okłamywanych, zastraszonych i głodzonych. Zarazem wzruszająca opowieść o miłości i poświęceniu.

Powiązane linki