Z radością informujemy, że Piotr Milewski został uhonorowany prestiżową Nagrodą Magellana 2024 „Magazynu Literackiego Książki” za swoją najnowszą książkę „Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta. Nagroda Magellana, przyznawana za wybitne osiągnięcia w literaturze podróżniczej, wyróżnia autorów, którzy w swoich dziełach prezentują wyjątkowe podejście do opisywania świata, kultury i ludzi.

Książka „Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta” to fascynująca podróż przez mniej znane zakątki jednej z największych metropolii świata. Piotr Milewski, znany z wnikliwych obserwacji i umiejętności oddania atmosfery miejsc, w mistrzowski sposób przedstawia barwne życie Dolnego Miasta Tokio. Jego opowieści są pełne autentycznych historii mieszkańców, które składają się na bogaty obraz codzienności w tej części japońskiej stolicy.

Nagroda Magellana przyznawana przez redakcję Magazynu Literackiego „Książki” to wyjątkowe wyróżnienie, które podkreśla wkład Piotra Milewskiego w rozwijanie literatury podróżniczej oraz jego umiejętność przenoszenia czytelników w odległe, często niedostępne miejsca. Jury doceniło nie tylko literacką wartość książki, ale również jej znaczenie w kontekście kulturowym i społecznym.

Książka „Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta” jest już dostępna w księgarniach. Zapraszamy do lektury i odkrywania niezwykłego Tokio razem z Piotrem Milewskim.

O autorze:

Piotr Milewski – urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor bestsellerowych książek Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (2021), Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (2022), Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat (2018) oraz Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji (2020). Współautor książek Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów (2006), Azja. Opowieści podróżne (2018) oraz Wyspa. Opowieści podróżne (2019) . Czterokrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”. Laureat nagrody magazynów „National Geographic Traveler” i „National Geographic Polska”. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną.