Aktualności

csm_Skrzydlo_aniola_03_73f0578e51

Reportaż literacki Jolanty Krysowatej „Skrzydło anioła” znalazł się wśród dziesięciu tytułów nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego – najważniejszej polskiej nagrody za reportaż literacki.

Nominowaną dziesiątkę jury w składzie: Maciej Zaremba Bielawski (przewodniczący), Piotr Mitzner, Elżbieta Sawicka, Iwona Smolka i Olga Stanisławska wybrało spośród 82 książek nadesłanych przez 27 wydawnictw. Wśród nominowanych tytułów jest pięć książek autorstwa Polaków oraz pięć autorstwa reportażystów ze Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego zostanie przyznana w tym roku po raz piąty. Zwycięski tytuł poznamy w maju, w czasie Warszawskich Targów Książki.

„Skrzydło anioła. Historia tajnego ośrodka dla koreańskich sierot” Jolanty Krysowatej, znakomitej dziennikarki związanej z Radiem Poznań, to efekt wieloletniego śledztwa, zbierania materiałów i relacji świadków o życiu w ośrodku wychowawczym dla młodzieży, która na zaproszenie Bolesława Bieruta przyjechała do Polski z ogarniętej wojną Korei, a po kilku latach, również bez rozgłosu, zmuszona została do powrotu do ojczyzny.