Aktualności

csm_9101_99905689101_01_c231de52a8

RMF FM o książce „7dni. Świat Andrzeja Turskiego”

Gdy widzisz, że Twój znajomy dziennikarz czyta biografię innego dziennikarza to wiedz, że coś się dzieje. Nie musi to od razu znaczyć, że – cytując klasyka – szatan się nim interesuje.

Dziennikarz Rmf Fm Maciej Nycz o ksiażce 7dni. Świat Andrzeja Turskiego:

Książka Urszuli Chincz i Anny Morawskiej – za co chwała autorkom – nie udaje biografii chłodnej, bezstronnej i zdystansowanej. Jest opowieścią pełną ciepłych osobistych wspomnień i tęsknoty za człowiekiem, którego już nie ma. Autorki zbierają i porządkują historie z przeszłości, ale jednocześnie – czasami nie wprost, w sposób łatwy do przeoczenia dla czytelnika spoza środowiska – mówią o sprawach teraźniejszych.

Cały tekst o możecie przeczytać tutaj!

O książce 7dni. Świat Andrzeja Turskiego

Biografia Andrzeja Turskiego, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, autorstwa córki Urszuli Chińcz i reporterki Panoramy Anny Morawskiej. W książce zawarte są także wspomnienia i wypowiedzi o Turskim jego kolegów i najbliższych współpracowników.

Andrzej Turski uprawiał dziennikarstwo w trudnych czasach przełomu. W najtrudniejszych chwilach potrafił pozostać wierny profesjonalnym zasadom dziennikarstwa. Przesłanie jego zawodowej kariery jest proste. W każdych czasach najważniejsze jest zachowanie profesjonalizmu, który nas chroni przed utratą równowagi i pójściem na komercyjne czy polityczne manowce. 

Jarosław Gugała

Andrzej Turski uczył mnie, jak się robi elegancką telewizję na żywo. Pokazał mi, jak można prosto i sprawnie opowiadać o skomplikowanym świecie. Udowodnił, że można sprzeczać się z klasą i pogodą ducha. Wreszcie wbijał mi do głowy latami, że widza trzeba szanować, więc ważne jest zarówno merytoryczne przygotowanie, jak i wygląd. 

Brakuje go dziś w telewizji bardzo. Tacy jak on przytrafiają się temu medium raz na wiele lat. Mam nadzieję, że tę książkę będą czytać przyszli dziennikarze. Zobaczą, że dziennikarz może być równocześnie profesjonalistą i dżentelmenem w każdym calu.

Bartosz Węglarczyk