Aktualności

suki_02

Długo oczekiwania powieść Krystyny Kofty o współczesnych kobietach. Czy rzeczywiście wszystko w życiu można zmienić? Ocenia Monika Krężel

To powieść o współczesnych kobietach, które – tak jak Ewita – wiedzą, że nie ma ucieczki od życia i że nie wszystko można zmienić. Bo choć wiele zależy od nas samych i często wymaga odwagi, to na niektóre rzeczy zupełnie nie mamy wpływu.

Monika Krężel – Dziennik Zachodni

Całą recenzję przeczytacie w wydaniu papierowym lub na stronie internetowej.

O książce:

Suki bywają różne: Wredne, Bezwzględne, Pazerne, Napalone, Durne, Zimne, Bure, Leniwe, Pruderyjne, Agresywne, Wścibskie, Podłe – gorzej gdy: Zaniedbane, Podstarzałe albo wręcz Stare, Zdewociałe czy Nawiedzone.

„Ta Wredna Suka, Ewa Szot, prezeska medialnego imperium i wieloletnia szefowa magazynu dla kobiet, leżała samotnie w wielkim sześcianie bez okien i drzwi, wypełnionym lekkim powietrzem o zapachu ozonu. I ciszą. W firmie, oprócz Wrednej Suki, miała ksywę Ewita. Jej ludzie uważali, że jest kimś w rodzaju latynoskiej dyktatorki. Zarządza imperium medialnym, stroi się w markowe ciuchy, ma setki par pantofli i  –  co najistotniejsze i najgorsze –  nie toleruje sprzeciwu. Wymaga feudalnego posłuchu. Chcesz u mnie pracować? Musisz się podporządkować. Jesteś niewolnicą, albo wasalem”.