Aktualności

90090986 zblocona.indd

„Książki Joyce Carol Oates to bez wątpienia kanon światowej literatury XX wieku” – czytamy w szkicu poświęconym autorce powieści „Zbłocona”, którą właśnie wydał Świat Książki.

„Zbłocona” to jedna z najnowszych powieści amerykańskiej pisarki, zaliczona przez amerykańskich krytyków do jej najlepszych książek. To też pierwsza od kilku lat powieść Joyce Carol Oates wydana w Polsce, choć autorka publikuje regularnie, a jej pracowitość jest już legendarna.

„Złośliwi podejrzewają, że to nie ona pisze własne książki. Bo który pisarz jest w stanie publikować dwie powieści rocznie, dodatkowo wykładać literaturę i prowadzić magazyn literacki? Zawiść szerzona przez kolegów po fachu jest tym większa, że co roku wymienia się ją jako główną kandydatkę do literackiego Nobla. Kto czytał choć jedną z książek Joyce Carol Oates wie, że jak nikt zasługuje ona na to najwyższe wyróżnienie.” – podkreślają redaktorzy serwisu onet.książki. I doradzają: „Może więc warto udać się do księgarni i kupić kilka z nich, zanim pewnego dnia obudzimy się, a w wiadomościach radiowych i telewizyjnych wszyscy będą mówić o tegorocznej laureatce literackiego Nobla. Bo ten dzień prędzej czy później nadejdzie.”

Cały tekst o autorce „Zbłoconej” przeczytasz tutaj.