Aktualności

hesse.indd

Z okazji przypadających 2 lipca urodzin wielkiego niemieckiego pisarza i premiery nowej, niezwykłej biografii „Hermann Hesse. Wędrowiec i jego cień” serwis booklips.pl pisze o mało znanych faktach z jego życia.

„Uhonorowany literacką Nagrodą Nobla, ubóstwiany przed Beat Generation dziś obchodziłby 137 urodziny. Przy tej okazji warto pokazać autora od strony, której jeszcze nie znacie, a pomocna w tym jest najnowsza biografia pisarza, „Hermann Hesse. Wędrowiec i jego cień” Gunnara Deckera, która ukazała się nakładem wydawnictwa Świat Książki.” – czytamy na stronach booklips.pl

„Już od najmłodszych lat w Hermannie czaiły się skłonności do podpaleń. Nawet jako starzec palący spokojnie chrust w swoim ogrodzie stwarzał zagrożenie, nigdy bowiem nie było wiadomo, czy uda mu się utrzymać na wodzy swoją fascynację tym niebezpiecznym żywiołem.” – pisze o autorze „Wilka stepowego” booklips.pl.

„Hesse słynął między innymi z tego, że był odludkiem. Autor nie znosił towarzystwa, był nerwowy i drażliwy, unikał wszelkiego kontaktu z ludźmi. Wiecznie trwające ciche dni między Hessem a żoną doprowadziły do tego, że para porozumiewała się prawie wyłącznie poprzez korespondencję domową. Pisarz potrafi zniechęcić do siebie nawet przyjaciół, jednak podczas drugiej wojny światowej jego dom stał się azylem dla dziesiątek artystów, których chronił i wspierał. Od tej chwili ostoję Hessego wypełniał gwar rozmów.” – czytamy w urodzinowym poście. Więcej przeczytać można w serwisie booklips.pl oraz oczywiście w fascynującej i ukazującej w większości nieznane oblicze Hessego biografii Gunnara Deckera.