32,90 

Oliver Twist (e-book)

Wydanie: E-book
Autor

Tłumaczenie

Agnieszka Glinczanka

Formaty

epub, mobi

EAN

9788368068221

Data wydania

2024-05-14

Seria

Podziel się

Klasyka światowa literatury młodzieżowej

Tytułowy bohater, Olivier Twist, chłopiec urodzony w schronisku dla bezdomnych, trafia do sierocińca, w którym panują głód, zimno i przemoc. W tych nieludzkich warunkach przeżywa niewiele dzieci, Oliverowi się to jednak udaje.

W dniu dziewiątych urodzin chłopiec zostaje odesłany do kolejnego sierocińca, w którym ma się „nauczyć” fachu, a w którym warunki są równie straszliwe, jak w poprzednim. Wyrzucony z sierocińca pod byle pretekstem, musi liczyć sam na siebie. W ten sposób trafia do szajki młodocianych złodziejaszków. Pewnego dnia na drodze Oliviera, dziecka bezwzględnie wykorzystywanego od początku życia, stanie jednak ktoś, kto poda mu pomocną dłoń i dzięki komu życie chłopca się zmieni.

„Olivier Twist” to nie tylko poruszająca powieść obyczajowa pełna przygód, wyrazistych postaci oraz plastycznych opisów wiktoriańskiego Londynu i ówczesnego, pełnego kontrastów społeczeństwa. To również krytyka społeczno-polityczna i dramat, w którym tajemnica, na początku ledwie zarysowana, powoli znajduje swoje rozwiązanie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oliver Twist (e-book)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *