Aktualności

csm_kierownik_f99a3b40fc

16 września Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi zaprasza na promocję książki „Będąc Kolegą Kierownikiem”. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu „Czytam, więc jestem”.

16.09.2015
Godz. 18:00
Poleski Ośrodek Sztuki
ul. Krzemieniecka 2a, Łódź
wstęp 10 zł

Strona wydarzenia na Facebooku 

Jacek Fedorowicz – znany z wielu kultowych filmów i programów aktor, satyryk, dziennikarz, twórca audycji radiowych i telewizyjnych, autor tekstów, rysownik-karykaturzysta. Był jednym z założycieli (m.in. ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą) studenckiego teatru Bim-Bom. W telewizji współtworzył z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe. Jako współautor radiowego magazynu 60 minut na godzinę wykreował słynną postać Kolegi Kierownika. Szczególnie pamiętany z „drugoobiegowego” satyrycznego Dziennika Telewizyjnego. Publikuje w prasie felietony.

Będąc kolegą kierownikiem…„. O przygodzie autora z radiem jest ta książka, o fascynacji która trwała – uwzględniwszy dziecięcy wiek inicjacji – ponad pięćdziesiąt lat. W tej barwnej, czasem jędrnej, zawsze zabawnej opowieści znajdziemy  też mnóstwo anegdot i dygresji odnoszących się do pozaradiowego świata, życia w Peerelu, przypominających ludzi radia i estrady, historyjki o potyczkach z cenzurą, o „technikach” radiowych potwierdzających starą prawdę, że Polak potrafi. A wszystko to bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami autora (wszak to też jedna z jego profesji).