Aktualności

RTEmagicC_Samotna_gwiazda

Międzynarodowy Festiwal Literatury, który odbędzie się w terminie 16-22 maja 2016 roku.

Jednym z gości specjalnych będzie Paullina Simons! Jej słynna saga o romansie dwójki bohaterów, Tatiany i Aleksandra, w objętym wojną Leningradzie zyskała status międzynarodowego bestsellera. W ramach festiwalu premierę będzie miała jej najnowsza książka „Samotna gwiazda”.

W ramach festiwalu odbędzie się ponad 70 wydarzeń w ośmiu miastach Polski (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź i Szczecin). W programie znajdą się spotkania autorskie z najbardziej lubianymi i cenionymi pisarzami, tematyczne panele dyskusyjne, warsztaty i spacery literackie. Wspólnie z zaproszonymi autorami i krytykami literackimi, czytelnicy będą mieli okazję porozmawiać o zjawiskach charakterystycznych dla współczesnej prozy czy problemach istotnych w debacie społecznej, ale też po prostu spotkać swoich ulubionych pisarzy. Apostrof to pierwsze wydarzenie literackie w kraju, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą. 

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Czytaj dalej”. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.