Aktualności

Pod_Mocnym_Aniolem_plakat

W poniedziałek 13 stycznia w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu Wojtka Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem”. Scenariusz filmu oparty jest na głośnej powieści Jerzego Pilcha, wyróżnionej Nagrodą Literacką Nike. W piątek film wejdzie do kin w całej Polsce.

„Pod Mocnym Aniołem” Wojtka Smarzowskiego był jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat. Na premierze pojawili się nie tylko aktorzy nowego filmu Wojtka Smarzowskiego (m.in. Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Kinga Preis, Marcin Dorociński i Agata Kulesza), ale również największe gwiazdy polskiego kina oraz świata sportu i polityki.

„Pod Mocnym Aniołem” to opowieść o człowieku walczącym z nałogiem alkoholowym, opowieść o niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, o zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku, i wielkiej determinacji. – To nie tylko historia o piciu, ale przede wszystkim opowieść „o samotności i o nieciągłości czasu.” – podkreślił reżyser. Przed seansem grający w filmie rolę lekarza Andrzej Grabowski odczytał list od nieobecnego na premierze Jerzego Pilcha. Autor powieści „Pod Mocnym Aniołem” napisał, że miał już okazję obejrzeć film i ekranizacja mu się podoba.