39,90 

Washington Black

Wydanie: Książka
Autor

Tłumaczenie

Bohdan Maliborski

Typ okładki

miękka

Wymiary

135×215

EAN

9788381393751

Liczba stron

448

Data wydania

2020-08-12

Podziel się

Finalistka Nagrody Bookera, jedna z ulubionych książek Baracka Obamy.

„Wybitna powieść. (…) Washington Black kryje bezmiar uczuć.” – Entertainment Weekly

„Inspirująca opowieść o wolności i odkrywaniu samego siebie.” – Time

„Błyskotliwa. Pełna prawd i zdumiewających zjawisk.” – San Francisco Chronicle

„Żywy obraz niewolnictwa, równie wstrząsający jak ten przedstawiony w Kolei podziemnej Colsona Whiteheada, przeobraża się w powieść przygodową i opis wędrówki bez granic, od którego nie możesz się oderwać.” – The Guardian

Eduygan stworzyła wspaniałą powieść przygodową, z fantazją i wrażliwością opisując losy swojego młodego, aspirującego do lepszego życia bohatera.

11-letni Wash – George Washington Black – niewolnik z plantacji trzciny cukrowej na Barbadosie jest przerażony, gdy zostaje wybrany na służącego przez brata swojego pana, lecz później ze zdziwieniem przekonuje się, że Christopher Wilde to miłośnik przyrody, badacz, wynalazca i abolicjonista. Z czasem – mimo przepaści, która ich dzieli – obaj zaczynają dostrzegać w sobie człowieczeństwo.

Gdy ktoś nieoczekiwanie ginie i za głowę Washa zostaje wyznaczona nagroda, obaj muszą wszystko rzucić i salwować się ucieczką. Powieść, której akcja rozgrywa się na obszarze ciągnącym się od Karaibów po mroźną Arktykę i od Londynu po Maroko, opowiada o odnajdywaniu siebie i zdradzie, o miłości i przebaczeniu oraz o życiu, które runęło i na nowo się odrodziło.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Washington Black”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *