Zapowiedź

44,90 

Tajemnicza wiadomość

Autor

Typ okładki

miękka

Wymiary

135×215

EAN

9788382895285

Liczba stron

368

Data wydania

2024-08-14

Podziel się

Bestseller „The USA Today”

Wenecja,1943 rok. W świecie ogarniętym wojenną pożogą Stella Jilani prowadzi podwójne życie. Za dnia pracuje w jaskini lwa – jest maszynistką i tłumaczką w kwaterze głwnej Trzeciej Rzeszy. Nocą ryzykuje życie, przenosząc wiadomości dla włoskiego ruchu oporu. Wbrew licznym przeszkodom Stella przekazuje cenne informacje, przemyca materiały i pisuje do podziemnej gazety na swojej ukochanej maszynie do pisania.

Kiedy niemiecki generał, którego Stella jest tłumaczką, zaczyna coś podejrzewać, wydaje się, że nic go nie powstrzyma przed wykryciem kreta. Stella wie, że jej przyszłość jest zagrożona.

Bristol, 2017 rok. Po śmierci matki pogrążona w żałobie Luisa Belmont znajduje na strychu pudło pełne starych pamiątek: zdjęć, wycinków i tajemniczych zapisków, maszynę do pisania. Wie, że wiążą się z jej babką Stellą, która urodziła się w Wenecji, a w Anglii została pisarką. Niestety nic nie wie o przeszłości babki, więc postanawia odkryć prawdę i samotnie wyrusza do Wenecji. Tam spotyka Giulia Volpego historyka z Instytutu Historii Ruchu Oporu, który pomaga jej odnaleźć ślady babki i napisać na nowo historię rodziny.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Tajemnicza wiadomość”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *