49,90 

Sklepy cynamonowe. Sanatorium pod Klepsydrą (e-book)

Wydanie: E-book
Autor

Formaty

epub, mobi

EAN

9788368068863

Data wydania

2024-06-19

Podziel się

Sklepy cynamonowe to pierwszy zbiór opowiadań Brunona Schulza, wydany w 1934 roku, który należy do kanonu lektur. Przedstawia losy rodziny kupieckiej z małego galicyjskiego miasteczka. Autor nadaje utworom walory mityczne, ukazując zdarzenia w sposób wizyjny. Niejednokrotnie przeprowadza wnikliwą analizę psychologiczną postaci, starając się dotrzeć do źródeł ludzkiego losu i dodać dziejom bohaterów głębszego znaczenia.

„Sanatorium pod Klepsydrą” autorstwa Brunona Schulza to zbiór opowiadań, które w oryginalny sposób przedstawiają świat dzieciństwa, snów, fantazji i przyrody. Schulz ukazuje rzeczywistość skrzywioną przez wyobraźnię bohatera opowiadań, które często poruszają tematy związane z tożsamością, sztuką, szaleństwem oraz relacjami międzyludzkimi. Właściwie, nie ma jednoznacznej fabuły, a całość utworu jest bardziej zbiorowym portretem Schulza i jego fascynacji światem wewnętrznym. Książka jest przez wielu uważana za jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury.

Opowiadania Schulza napisane są oryginalnym językiem, pełnym ekscentrycznych metafor, co dodatkowo potęguje wizję literacką autora.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sklepy cynamonowe. Sanatorium pod Klepsydrą (e-book)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *