129,90 

Don Kichot (elegancka edycja)

Wydanie: Książka
  • Książka
Edycja: elegancka
Autor

Tłumaczenie

Edward Boye

Typ okładki

twarda

Wymiary

170×240

EAN

9788382891904

Liczba stron

976

Data wydania

2024-04-24

Podziel się

„Don Kichote” to klasyczna powieść hiszpańskiego pisarza Miguela de Cervantesa, której pierwszą część opublikowano w 1605, natomiast drugą – w 1615 r. Na przestrzeni wieków zyskała ona status jednego z najważniejszych dzieł światowej literatury, znanego z doskonałego ukazania komicznego kontrastu między wyidealizowanym światem rycerskim a surową rzeczywistością.

Głównym bohaterem powieści jest Alonso Quixano, czyli tytułowy Don Kichote – wysoko urodzony mieszkaniec La Manchy, który zainspirowany lekturą rycerskich romansów postanawia zostać uosobieniem cnót charakteryzujących idealnego wojownika i wyrusza w podróż w poszukiwaniu przygód. Zakochany w fikcyjnej damie swego serca – Dulcynei z Toboso, postrzega rzeczywistość w zniekształcony sposób i toczy walkę z wyimaginowanymi wrogami, takimi jak wiatraki czy smoki.

W dziele swojego życia Cervantes – bawiąc się konwencjami literatury rycerskiej – analizuje wpływ fikcji na rzeczywistość, co czyni Don Kichota głęboką refleksją nad naturą literatury oraz ludzkiej wyobraźni.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Don Kichot (elegancka edycja)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *