39,90 

Córka piekarza (audiobook)

Wydanie: Audiobook
Autor

Tłumaczenie

Elżbieta Kowalewska

Lektor

Oskar Hamerski

Formaty

MP3/ZIP

EAN

9788381397766

Data wydania

2020-09-30

Podziel się

Córka piekarza to międzynarodowy bestseller Sarah McCoy, autorki Maryli z Zielonego Wzgórza.

Powieść wzruszająca, piękna niczym klejnot… Połyka się ją jednym cudownym haustem.

TATIANA DE ROSNAY, autorka Klucza Sarah

W 1945 r. Elsie Schmidt jest naiwną nastolatką, marzącą o swym pierwszym łyku szampana czy pierwszym pocałunku. Ona i jej rodzina chronieni są przed najstraszniejszymi nieszczęściami, jakie dzieją się w ich kraju, przez wysoko postawionego oficera nazistowskiego, który chce się z nią ożenić. Kiedy w wigilię Bożego Narodzenia na progu jej domu pojawia się mały żydowski uciekinier, Elsie wie, że wpuszczenie go do domu stanowi dla niej wielkie niebezpieczeństwo.

Sześćdziesiąt lat później, w El Paso w stanie Teksas, Reba Adams zbiera materiał do optymistycznego felietonu świątecznego dla lokalnego czasopisma.
Zasiada do wywiadu z właścicielką niemieckiej piekarni U Elsie’ spodziewając się, że przebiegnie on łatwo. Lecz w rezultacie Reba wraca do piekarni wiele razy, gdyż zapragnęła poznać dokładnie całą opowiadaną jej historię. Historia ta ożywia w niej wspomnienia własnej dramatycznej przeszłości. Zaś Elsie pytania Reby przypominają bolesne wydarzenie tamtego posępnego, ostatniego roku II wojny światowej. Życie obu kobiet splata
się i obie są zmuszone do zmierzenia się z nieprzyjemnymi prawdami z przeszłości oraz muszą w sobie znaleźć odwagę, by wybaczyć.

Rzadko spotykana książka, w której współczesna akcja jest tak samo fascynująca, jak zawarta w niej opowieść z czasów wojny… El Paso w Teksasie i Garmisch w Niemczech tworzą razem niespodziewaną harmonię smaków.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Córka piekarza (audiobook)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *