39,99 

Wiek niewinności

Autor

Tłumaczenie

Anna Nowosielska

Typ okładki

twarda

Wymiary

125×195

EAN

9788382891386

Liczba stron

416

Data wydania

2024-05-15

Seria

Podziel się

„Wiek niewinności” Edith Whatron to powieść, w której amerykańska autorka znakomicie kreśli portret nowojorskiej arystokracji i rządzących nią konwenansów.

Nowy Jork, lata 70. XIX wieku, życie nowojorskiej śmietanki towarzyskiej rozgrywa się na przyjęciach, balach i operowych premierach, a uatrakcyjniają je plotki oraz mniejsze i większe skandale.

Newland Archer, młody prawnik u progu obiecującej kariery, zaręcza się z subtelną i majętną May Welland. Tymczasem z długiego pobytu w Europie powraca kuzynka May, intrygująca, piękna i wyzwolona hrabina Ellen Olenska, która odeszła od tyranizującego ją męża. Powrót hrabiny i tocząca się sprawa rozwodowa wywołują wśród nowojorskiej socjety prawdziwe poruszenie. Oficjalnie nikt nie zamyka przed Ellen salonów, ale „sfery” bojkotują wydarzenia, na których się pojawia. Wiedziony współczuciem i zaciekawieniem Archer postanawia pomóc hrabinie, co doprowadza do tego, że między tą dwójką rodzi się żarliwe uczucie. Oboje jednak wiedzą, że ich związek wywołałby ogromny skandal i zniweczył karierę Archera. Czy zdecydują się poświęcić swoją pozycję dla miłości? Czy jednak Archer zdecyduje się poślubić May?

Powieść została nagrodzona Pulitzerem – pierwszym w historii przyznanym kobiecie. Kilkukrotnie zekranizowana, w tym w 1993 roku przez jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina Martina Scorsese. Film w jego reżyserii z Danielem Day-Lewisem, Michelle Pfeiffer i Winoną Ryder w rolach głównych przeszedł do klasyki kinematografii.

„Wiek niewinności” powstał ponad sto lat temu, lecz opisane w powieści dylematy człowieka, który waha się między powinnością a pragnieniami, i który decyduje się iść na kompromis, nie straciły na aktualności.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wiek niewinności”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *