31,50 

Siostry (e-book)

Wydanie: E-book
Autor

Tłumaczenie

Jan Kabat

Formaty

epub, mobi

EAN

9788381399272

Data wydania

2021-04-14

Podziel się

Powieść wyróżniona na liście wybitnych książek przez „New York Timesa”.
Jedna z 10 najlepszych książek roku według „Publisher’s Weekly”.
Jedna z najlepszych książek roku w ocenie „Vulture”.

Książka najmłodszej finalistki Nagrody Bookera, międzynarodowej gwiazdy literackiego świata, porównywanej do największych twórców thrillerów: żywiołowy portret mrocznych relacji między rywalizującymi siostrami, ukazany bez tabu.

„Daisy Johnson to demoniczne potomstwo Shirley Jackson i Stephena Kinga.” -The Observer (London)

„Wynosi gotycką fabułę na szczyty kunsztu, wstrząsając czytelnikiem.” – The New York Times

„Zwieńczona zdumiewającym zwrotem akcji.” – The Boston Globe

Daisy Johnson powraca z thrillerem Siostry, uzależniającą opowieścią o rodzeństwie uwikłanym w sieć bolesnych emocjonalnych zależności, zmagającym się z próbami zrozumienia, gdzie kończy się świat jednej z sióstr, a zaczyna drugiej.

Dzieli je zaledwie dziesięć miesięcy. July i September znają się jak łyse konie i nie potrzebują nikogo innego, tylko siebie nawzajem. Lecz gdy w szkole dochodzi do przemocy, wyprowadzają się wraz z samotną matką do z dawna porzuconego domu na wybrzeżu. W nowym, odizolowanym życiu July czuje, że głęboka więź, jaka zawsze łączyła ją z siostrą, zmienia się w sposób, którego nie rozumie. Obezwładniający strach i powiązane z nim niepokoje zasiedlają dom. Tymczasem poza nim siostry przekraczają granice dopuszczalnych zachowań – aż seria szokujących spotkań wystawia ich wspólnotę doznań na próbę i zmusza do ujawnienia wstrząsającej prawdy o przeszłości i przyszłości dziewczyn.

Napisana z niezwykłą wyobraźnią, opisana jako „urzekająca” (The New Yorker), „wyraz siły natury” (The New York Times Book Review) oraz „dziwna, pierwotna i cudownie niepokojąca” (Celeste Ng), powieść Siostry jest jak połączenie ataku dzikiej furii i bezbrzeżnego cierpienia – jest pełnym napięcia, mocnym i głęboko poruszającym świadectwem miłości rodzeństwa oraz tego, co może się wydarzyć, gdy dwie siostry mierzą się z najciemniejszymi impulsami swoich osobowości.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Siostry (e-book)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *