39,90 

Kobieta z niebieską gwiazdą

Wydanie: Książka
Autor

Tłumaczenie

Zofia Kunert

Typ okładki

miękka

Wymiary

135×215

EAN

9788365928054

Liczba stron

368

Data wydania

2023-08-23

Podziel się

Oparta na faktach historia niezwykłej przyjaźni z okresu II wojny światowej.

Sadie Gault ucieka z likwidowanego przez nazistów krakowskiego getta i chroni się w kanałach ściekowych. Ella Stepanek żyje w całkiem innym świecie. Jej matka kolaboruje z Niemcami, więc stać je na wszystko. Dziewczyna całymi dniami martwi się tylko o to, czy jej narzeczony wróci z frontu.

Pewnego dnia Ella przez przypadek odkrywa żyjącą w kanałach Sadie. Od tej pory każda ich decyzja może skazać je na śmierć lub… przynieść ocalenie.

Zainspirowana prawdziwą historią powieść, napisana z dwóch przeplatających się perspektyw (Elli i Sadie), stała się bestsellerem w osiemnastu krajach.

„Powieść Pam Jenoff to historia niewiarygodnej, niebezpiecznej przyjaźni, zawiązanej w czasach II wojny światowej. To świadectwo tego, jak daleko posuniemy się, aby chronić więzi z naszą biologiczną rodziną, a do czego jesteśmy zdolni dla osób, które zaczynamy uważać za rodzinę mimo braku więzi krwi. Powieść zostawi was na koniec bez tchu.”

Jodi Picoult

„Pam Jenoff spędziła dwa lata w Krakowie, pracując w administracji. Poznała to miasto od podszewki, a swoją wiedzę o Polsce z doskonałym rezultatem wykorzystała w tej pięknej powieści. Ta książka wciąga tym bardziej, że nawiązuje do prawdziwej historii.”

„The Washington Post”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kobieta z niebieską gwiazdą”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *