44,90 

Biała Rika. Żeliwne ptaki (audiobook)

Wydanie: Audiobook
Autor

Lektor

Dorota Landowska

Długość nagrania

8 godz. 24 min

Formaty

MP3/ZIP

EAN

9788382891638

Data wydania

2023-07-26

Podziel się

Odkrywając tajemnice przeszłości naszych bliskich, najwięcej możemy dowiedzieć o nas samych. To zawsze siebie odnajdujemy w tamtych historiach, to siebie widzimy w minionych wydarzeniach i to właśnie one mogę mieć największy wpływ na naszą przyszłość.

Biała Rika Magdaleny Parys to wspaniała powieść o wielopoziomowej warstwie przekazu; od uniwersalnych prawd o człowieku do prawd wyjętych z najnowszej historii Polski i Polaków na stałe związanej z historią Niemiec. To także wciągająca opowieść o Gdańsku, Szczecinie i Berlinie, ale także o miłości i łzach codziennego życia.

Czy kieruje nami nierozpoznany los, czy przeznaczenie?

Obrazy i powidoki, które wyrwiemy spod powiek świadków i z pamięci własnej, zmienią nasz świat. Jak w prawach fizyki kwantowej, gdzie obiekt poddany obserwacji, jest z przez sam fakt bycia obserwowanym, obiektem zmienionym, nie tym samym, a obserwator też nie jest już tym samym obserwatorem. /Ludwik Janion/

Jaka szkoda, że nie ja napisałam tę książkę! – Sylwia Chutnik

Żałuję, że nie ja napisałam tę książkę. Biała Rika jest fantastyczna. Cudowna reporterska dyscyplina słowa. – Magdalena Grzebałkowska

Czyta się jednym tchem. – Kinga Dunin, „Krytyka Polityczna”

Białą Riką Magdalena Parys, udowadnia, że jest pisarką nie tylko świetną warsztatowo, ale przede wszystkim utalentowaną. – Maciej Robert, „Polityka”

Kawał świetnej prozy. – Natalia Szostak, „Książki. Magazyn do czytania”

Piękna, szczera, prawdziwa do bólu. – Olga Kowalska z WielkiBuk.com

Jestem zachwycona książką Magdaleny Parys. – Magdalena Majcher, „Przegląd Czytelniczy”

Biała Rika to prawdziwa historia o prawdziwym człowieku. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą znakomitego i wciągającego czytelnika sposobu opowiadania – tak się właśnie w prawdziwej literaturze zdarza. – Leszek Szaruga, „Odra”

To Biała Rika (gotowy scenariusz sztuki teatralnej!) jest chyba najlepszą i najmocniejszą powieścią Parys. – Michał Nogaś, „W drodze”

Magdalena Parys – (ur. 1971) polska pisarka mieszkająca w Berlinie. Zadebiutowała w 2011 roku powieścią Tunel, w 2015 roku została laureatką Europejskiej Nagrody Literackiej za powieść Magik. W 2016 roku opublikowała Białą Rikę. Niedawno ukazała się jej najnowsza powieść Książę, drugi tom trylogii berlińskiej, zapoczątkowany powieścią Magik. W lipcu wydane zostanie nowe opracowanie powieści Biała Rika. Żeliwne ptaki. Laureatka licznych nagród literackich w kraju i za granicą, jej książki przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Biała Rika. Żeliwne ptaki (audiobook)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *