Zapowiedź

39,90 

Zwierzęta, ludzie, bogowie

Autor

Typ okładki

miękka

Wymiary

135×215

EAN

9788365928351

Liczba stron

295

Data wydania

2022-04-13

Podziel się

„Zwierzęta, ludzie, bogowie” to najpopularniejsze dzieło Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego, które przyniosło mu światowa sławę. Przez pewien czas jego książki były równie rozchwytywane, co powieści Jacka Londona, Rudyarda Kipling i Karola Maya.

Książka stanowi relację autora z pobytu w ogarniętej rewolucyjnym chaosem Rosji i ucieczki do Azji Środkowej. Obejmuje wspomnienia z lat 1920-1921z walk z czerwonymi watażkami, zimowej przeprawy przez tajgę do Mongolii oraz spotkań z „krwawym baronem” Ungernem von Sternbergiem, bałtyckim Niemcem i buddystą, zaciekłego wroga czerwonych, równie bezkompromisowego i w innych sprawach, jak np. walka o niepodległość Mongolii. Ważną rolę w rozwoju akcji odgrywają przepowiednie i buddyjskie legendy, które Ossendowskiemu zdarza się przedstawiać jak fakty.

W latach międzywojennych łączny nakład książek Ossendowskiego sięgnął 80 milionów egzemplarzy. Ossendowski był drugim – zaraz po Sienkiewiczu – najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem. I tak jest do dziś!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zwierzęta, ludzie, bogowie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *