Washington Black

Esi Edugyan

Sugerowana cena detaliczna: 39,90 PLN

ISBN: 978-83-8139-375-1

Data wprowadzenia: 12-08-2020

Oprawa: okładka miękka

Liczba stron: 400

Kategorie: kryminał i sensacja, kryminał

OPIS

Finalistka Nagrody Bookera, jedna z ulubionych książek Baracka Obamy.


„Wybitna powieść. (…) Washington Black kryje bezmiar uczuć.” - Entertainment Weekly


„Inspirująca opowieść o wolności i odkrywaniu samego siebie.” - Time


„Błyskotliwa. Pełna prawd i zdumiewających zjawisk.” - San Francisco Chronicle


„Żywy obraz niewolnictwa, równie wstrząsający jak ten przedstawiony w Kolei podziemnej Colsona Whiteheada, przeobraża się w powieść przygodową i opis wędrówki bez granic, od którego nie możesz się oderwać.” - The Guardian


Eduygan stworzyła wspaniałą powieść przygodową, z fantazją i wrażliwością opisując losy swojego młodego, aspirującego do lepszego życia bohatera.


11-letni Wash - George Washington Black – niewolnik z plantacji trzciny cukrowej na Barbadosie jest przerażony, gdy zostaje wybrany na służącego przez brata swojego pana, lecz później ze zdziwieniem przekonuje się, że Christopher Wilde to miłośnik przyrody, badacz, wynalazca i abolicjonista. Z czasem – mimo przepaści, która ich dzieli – obaj zaczynają dostrzegać w sobie człowieczeństwo.


Gdy ktoś nieoczekiwanie ginie i za głowę Washa zostaje wyznaczona nagroda, obaj muszą wszystko rzucić i salwować się ucieczką. Powieść, której akcja rozgrywa się na obszarze ciągnącym się od Karaibów po mroźną Arktykę i od Londynu po Maroko, opowiada o odnajdywaniu siebie i zdradzie, o miłości i przebaczeniu oraz o życiu, które runęło i na nowo się odrodziło.