Oddział specjalny SS Wolfsangel

Sugerowana cena detaliczna: 39,90 PLN

ISBN: 978-83-813-9344-7

Data wprowadzenia: 03-06-2020

Oprawa: okładka miękka

Liczba stron: 420

Kategorie:

OPIS

Wysokiej klasy thriller szpiegowski o mężczyźnie zdeterminowanym, aby zmienić bieg II wojny światowej, i postaci wzorowanej na kobiecie-szpiegu Krystynie Skarbek.

Pod koniec II wojny światowej Niemcy opracowują nową, niezwykle niebezpieczną broń: rakietę V2. Ma być szybsza niż wszystkie dotychczasowe projekty i skutecznie razić zabójczym ładunkiem. Alianci rozpoczynają wyścig z czasem. Czy zdobędą plany nowej broni, zanim będzie za późno? Czy zdołają ją zneutralizować?

Działania Henry Storma, weterana walk na Ukrainie, oficera SS Wernera Sorge i polskiej agentki wiodą nas od Londynu, przez Oslo i Berlin, wyspę Uznam i Świnoujście, po Ukrainę i nie pozwalają ani na chwile oderwać się od historii badań, prowadzonych w hitlerowskim ośrodku rakietowo-badawczym w Peenemünde.

Kto zdradził III Rzeszę, a kto pozostał jej wierny? I czy jest miejsce na uczucia, gdy stawką jest zwycięstwo w II wojnie światowej?

Powieść zdobyła prestiżową RIVERTON PRIZE dla najlepszego kryminału roku. Aslak Nore został nią uhonorowany jako najmłodszy autor od czasów Jo Nesbo.