Pod słońcem

Sugerowana cena detaliczna: 49,90 PLN

ISBN: 978-83-7799-846-5

Data wprowadzenia: 16-10-2012

Oprawa: okładka twarda

Liczba stron: 592

Kategorie:

OPIS

"Znaczna część chaotycznego, lecz owocnego życia Chatwina zawiera się w jego listach, toteż "Pod słońcem" odgrywa role nieuporządkowanej i wybiórczej autobiografii… Pełno w tych listach serdecznych inwokacji, eksplozji gniewu, nagłych zrywów entuzjazmu…"

Paul Theroux, "The Daily Telegraph"


"To co nam przynoszą te listy, to Chatwinowska nieposkromiona witalność w pełnym biegu… Jego listy nigdy nie są nudne; to Chatwin w mistrzowskiej formie - dziki i nieokiełznany."

"The Independent"


"Pod słońcem" to kompletny zbiór ocalałych listów Bruce'a Chatwina - legendarnej postaci brytyjskiego życia literackiego i salonowego. Listy do rodziców, żony, przyjaciółek, kochanków, wydawców, kolegów po piórze, przyjaciół, m.in. Jamesa Ivory'ego, Paula Theroux i Susan Sontag, ukazują człowieka wielkich namiętności, urodzonego opowiadacza snującego narracje o własnym życiu. Od listu pierwszego, który jako siedmiolatek pisze z błędami ortograficznymi do rodziców ze swojej pierwszej szkoły z internatem - po ostatni dyktowany żonie na trzy tygodnie przed śmiercią, gdy sam nie był już w stanie pisać. Fascynująca autobiografia in statu nascendi.


Bruce Chatwin (1940 - 1989) jest autorem książek: "W Patagonii", "Wicekról Ouidah", "Na Czarnym Wzgórzu", "Pieśń stworzenia" oraz "Utz". Trzy ostatnie sam zaliczał do fikcji literackiej. Inne jego książki to m.in. "Co ja tu robię?" i "Anatomia niepokoju". Zmarł w Nicei (Francja) 18 stycznia 1989 r. na AIDS w wieku 49 lat.