Drabina do nieba

John Boyne

Sugerowana cena detaliczna: 39,90 PLN

ISBN: 978-83-813-9261-7

Data wprowadzenia: 14-08-2019

Oprawa: okładka miękka

Liczba stron: 400

Kategorie: proza, proza obca

OPIS

PRZEBIEGŁY, BEZWZGLĘDNY MĘŻCZYZNA W POGONI ZA SŁAWĄ


Fabuła przepysznej powieści Johna Boyne’a Drabina do nieba jest podniecająco nieprzewidywalna. Podąża śladem Maurice’a, który doskonali się w sztuce adaptowania opowieści innych osób, imając się coraz bardziej etycznie wątpliwych sposobów. I choć książkę czyta się jak thriller, a trup ściele się tak gęsto, że nie powstydziłaby się jej Higsmith, jest to również studium zgłębiające zagadnienia moralności i sztuki: Gdzie leży granica pomiędzy inspiracją a złodziejstwem? Do kogo należy opowieść?

Vanity Fair


Przepyszna mroczna opowieść o ambicji, pożądaniu i kradzieży praw autorskich. Kusząca i przerażająca, dojmująca i mocno niepokojąca… Tworząc Maurice’a Swifta, Boyne dał nam niezapomnianego bohatera, na równi niebezpiecznego i przeuroczego. W efekcie powstała niekonwencjonalna powieść, która utwierdza nas w przekonaniu, że Boyne jest jednym z najwybitniejszych pisarzy tego pokolenia.

The Observer


Jest mroczna, jest zabawna, jest najbardziej niezwykłą książką, jaką przeczytałem w tym roku… Przeczytacie ją na jednym oddechu. Zdecydowanie polecam.

HARLAN COBEN dla NBC Today Show


Dla fanów Patricii Highsmith, amatorów thrillerów, pisarzy, wydawców, nieudolnych literacko naśladowców, sympatyków wszelkich łajz – to im John Boyne oferuje tę doskonałą rozrywkę na mroczne zimowe wieczory.

Boston GlobeJOHN BOYNE urodził się w Irlandii w 1971 roku. Stworzył jedenaście powieści dla dorosłych, pięć dla młodszych czytelników oraz zbiór opowiadań. Książka Chłopiec w pasiastej piżamie została sprzedana w 10 milionach egzemplarzy. Powstały jej adaptacje filmowe, teatralne, a nawet balet i opera. Autor trzykrotnie zdobył Irish Book Awards oraz wiele innych międzynarodowych nagród literackich. Jego dzieła zostały przetłumaczone na ponad 50 języków. Mieszka w Dublinie.

Powieść Drabina do nieba zdobyła wyróżnienia w plebiscytach Washington Post, Esquire, Town & Country, Vulture, Minneapolis Star Tribune oraz ABA IndieNext Pick.