[OUTLET] Rozliczenie z imperium

Sugerowana cena detaliczna: 49,90 PLN

ISBN: 2000402303998

Data wprowadzenia: 17-04-2013

Oprawa: okładka twarda

Liczba stron: 609

Kategorie:

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.

Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:
- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,
- zagięcia, zżółknięcia stron,
- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.
- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.
Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.
Ilość egz. ograniczona.


Caroline Elkins w książce nagrodzonej Pulitzerem odkrywa zapomnianą historię ostatnich dni brytyjskiego kolonializmu w Kenii. Po zakończeniu II wojny światowej i triumfie liberalnej demokracji nad faszyzmem, Brytyjczycy uwięzili w obozach setki tysięcy Kikuju - przedstawicieli największej grupy etnicznej w tej kolonii - którzy domagali się niepodległości. Przekonująca opowieść o zbrodniach i próbach ich ukrycia - oparta m.in. na wywiadach z ocalałymi z obozów i ich ciemiężcami - ujawnia po raz pierwszy pełną wiedzę o powstaniu Mau Mau i "brzemieniu białego człowieka" w Afryce."Ważne i bolesne świadectwo. Będzie szokiem nawet dla tych, którzy widzą wszystko co najgorsze w europejskiej kontroli nad Afryką".

Daniel Bergner, "The New York Times Book Review""Elkins po raz pierwszy ukazuje niewiarygodną skalę i tragiczne konsekwencje brytyjskiej kampanii przeciw powstańcom".

Mahmood Mamdani, "The Washington Post"Caroline Elkins jest profesorem zwyczajnym afrykanistyki na Uniwersytecie Harvarda. Znając suahili i podstawy języka Kikuju, spędziła niemal dziesięć lat podróżując i prowadząc badania na afrykańskiej wsi. W roku 2002 BBC zrealizowała o niej i jej badaniach film dokumentalny Kenia: biały terror. Rozliczenie z imperium to jej pierwsza książka. Mieszka w Cambridge, Massachusetts.