Błękitna godzina (e-book)

Douglas Kennedy

Sugerowana cena detaliczna: 29,90 PLN

ISBN: 978-83-8031-365-1

Data wprowadzenia: 26-10-2016

Oprawa:

Liczba stron: 352

Kategorie: literatura piękna, literatura piękna obca

OPIS

Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie.

Robin i Paul, małżonkowie od trzech lat, postanawiają spędzić długie wakacje w Maroku. W przyprawiającej o zawrót głowy egzotyce tego śródziemnomorskiego kraju Paul jest ucieleśnieniem marzeń Robin – człowiekiem pełnym pasji, utalentowanym, mądrym. Jest przekonana, że właśnie tutaj zajdzie w upragnioną ciążę.

Życie trzydziestosiedmiolatki wydaje się cudowną idyllą. Ale wszystko zmienia się, gdy jej mąż nagle znika, a ona staje się główną podejrzaną w policyjnym śledztwie. Kiedy prawda stopniowo wychodzi na jaw, w coraz bardziej przerażającej spirali przerażenia, z której nie ma ucieczki, Robin przemierza Maroko od Casablanki po budzącą grozę Saharę.

Douglas Kennedy jest autorem kilku powieści przełożonych na ponad dwadzieścia języków, w tym brawurowo zekranizowanej przez Pawła Pawlikowskiego „Kobiety z Piątej Dzielnicy” (w rolach głównych wystąpili Ethan Hawk i Kristin Scott Thomas) oraz trzech cenionych książek podróżniczych. W 2006 roku otrzymał francuski Order Sztuki i Literatury. Urodzony na Manhattanie, mieszka na zmianę w Londynie, Paryżu, Berlinie, Maine i Nowym Jorku.

Kennedy jest absolutnym mistrzem tworzenia historii miłosnych, w których aż roi się od pełnych napięcia zwrotów wydarzeń.

„The Times”

Kennedy jest prawdziwym geniuszem, jeśli chodzi o rozumienie dumnych kobiet, którymi targają wewnętrzne konflikty.

„Daily Mirror”

Jazda na złamanie karku ze stromej góry – właśnie tak czujemy się podczas lektury najnowszej książki Kennedy’ego.

„Esquire”

Przygoda i psychologia rozświetlone słońcem pustyni.

„New Statesman”

Douglas Kennedy w cudowny sposób zmusi cię do przekładania kolejnych kartek powieści.

„Standard”