Samotna gwiazda

Paullina Simons

Sugerowana cena detaliczna: 39,90 PLN

ISBN: 978-83-8031-346-0

Data wprowadzenia: 18-05-2016

Oprawa: okładka miękka

Liczba stron: 576

Kategorie: proza, proza obca, powieść

OPIS

Autorka zaczęła pisać tę powieść w polskim pociągu!Zakochać się było najłatwiej…


Kilka tygodni przed wyjazdem do college’u Chloe z chłopakiem i dwójką przyjaciół wyrusza na wielką europejską wyprawę. Ich celem jest Barcelona, która obiecuje romans i tajemnicę. Jednak wcześniej muszą przejechać przez kilka miast Europy Wschodniej, by uregulować stary rodzinny dług.Podróżując pociągiem przez obcy krajobraz postkomunistycznego świata, Chloe poznaje chłopaka, który jedzie na wojnę. Johnny wiezie ze sobą gitarę, ma urzekający uśmiech, a jego życie jest pełne sekretów. Wyprawa staje się zdradliwą podróżą do najmroczniejszej historii Europy i przeszłości Johnny’ego – podróżą, która może rozerwać więzi łączące przyjaciół od lat. W drodze z Rygi przez Treblinkę do Triestu, Chloe musi stawić czoło najgłębszym pragnieniom, które nie przystają do przyszłości, o jakiej do niedawna marzyła.

Dla Chloe i Johnny’ego jedno jest pewne. Bez względu na cel podróży, ich życie już nigdy nie będzie takie samo.Przygotujcie się na wielkie emocje. W jednej chwili będziecie zanosić się płaczem, a w następnej śmiać przez łzy.

„Company”Simons pokazuje kruchość rodziny i ludzkiej natury i podkreśla wartość szlachetnych cech, takich jak uczciwość i lojalność.

„Good Reading”Znakomity styl, wciągająca fabuła. Zdecydowanie polecamy!

„Library Journal”Paullina Simons wie, jak sprawić, by czytelnik nie mógł oderwać się od lektury.

„Courier Mail”Paullina Simons urodziła się w Leningradzie w rodzinie dysydenckiej. Jako dziesięciolatka wyemigrowała w 1973 roku z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Jest autorką wielu bestsellerowych powieści, z których największą sławę przyniosła jej saga o losach Tatiany i Aleksandra: „Jeździec Miedziany”, „Tatiana i Aleksander”, „Ogród Letni”.