PS Nie szukajcie mnie

Sugerowana cena detaliczna: 34,90 PLN

ISBN: 978-83-7943-707-8

Data wprowadzenia: 06-05-2015

Oprawa: okładka miękka

Liczba stron: 350

Kategorie:

OPIS

Latem 1947 roku na wyspie Fetknoppen z morza zostają wyłowione zwłoki nastoletniej Kersti. Policja szybko aresztuje podejrzanego: Sebastiana Valtera, starszego brata osiemnastoletniej Karen, do której na zawsze przylega etykietka „siostry mordercy”.

Sześćdziesiąt pięć lat później Karen ucieka z domu swojego syna Erika, wsiada do błękitnego plymoutha fury rocznik 1956 i jedzie na Fetknoppen, aby tam poskładać puzzle w logiczną całość i ustalić, kto naprawdę zamordował Kersti. Wkrótce staje się świadkiem napadu na warsztat samochodowy i w dalszą drogę zabiera ze sobą jedną z włamywaczek, siedemnastolatkę w zaawansowanej ciąży. Tak zaczyna się niezwykła przyjaźń kompletnie różnych od siebie kobiet i podróż, której finału nie przewidziałaby żadna z nich.

„Leena Parkkinen napisała powieść pełną życia, fantastycznych scen i zapadających w pamięć dialogów”.

„Maxi”

„Starsza pani, ciężarna nastolatka, błękitny krążownik szos i morderstwo sprzed ponad pół wieku; oto przepis na najbardziej burzliwą fińską powieść o kobiecej przyjaźni”.

„Grazia”

„Fascynująca podróż – również w czasie – pełna emocji i rodzinnych sekretów”.

„Die Presse am Sonntag”

„Powieść drogi, pełna uroku, dramatyzmu i humoru, z zaskakującym finałem”.

„Kleine Zeitung”

Leena Parkkinen (urodzona w 1979 r.) to jedna z wiodących fińskich autorek swojego pokolenia. Jej pierwsza powieść (Ty pierwszy, Max) została okrzyknięta najlepszym fińskim debiutem roku i przetłumaczona na szereg języków.