Manuela Gretkowska

Manuela Gretkowska

ur. w 1964 roku w Łodzi powieściopisarka i autorka opowiadań, scenarzystka i felietonistka, założycielka polskiej Partii Kobiet. Debiutowała w 1991 roku powieścią „My zdies' emigranty”. W roku 2002 jej powieść „Polka” była nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Utwory pisarki zostały przełożone na kilkanaście języków. Napisała też scenariusze do filmów „Szamanka” (1996) i „Egoiści” (1999).

W młodości współpracowała ze środowiskiem pisarzy bruLionu, studiowała filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a potem antropologię w Paryżu. Na pewien czas przeprowadziła się do Szwecji, obecnie mieszka pod Warszawą. Jako felietonistka współpracowała z „Elle”, „Cosmopolitan”, „Wprost”, „Polityką”, „Machiną” i „Cogito”.

Na dorobek pisarki składają się: „My zdies’ emigranty”, „Tarot paryski”, „Kabaret metafizyczny”, „Podręcznik do ludzi”, „Namiętnik”, „Światowidz”, „Silikon”, „Polka”, „Sceny z życia pozamałżeńskiego” (wraz z Piotrem Pietuchą), „Miłość po polsku”, „Europejka”, „Kobieta i mężczyźni”, „Na dnie nieba”, „Obywatelka”, „Trans”, „Agent” oraz wydana ostatnio powiastka dla dzieci „Marysiu, jak myślisz?”. (fot. Anna Włoch)

Wszystkie książki autora

Sortowanie: Tytuł Data wydania
Pokaż na stronie: 10 50 100

Brak produktów do pokazania