Ludmiła Ulicka

Ludmiła Ulicka

ur. w 1943 roku najpoczytniejsza współczesna pisarka rosyjska, laureatka Rosyjskiej Nagrody Bookera za powieść „Przypadek doktora Kukockiego” i Nagrody Wielkiej Księgi (najważniejszej rosyjskiej nagrody literackiej) za powieść „Daniel Stein, tłumacz”. Książki Ulickiej osiągnęły milionowe nakłady, przetłumaczono je na 32 języki i znajdują się na listach bestsellerów największych gazet na świecie, jak „Der Spiegel”, „Le Monde” i „New York Times”. Ukazują się we wszystkich krajach europejskich, a także w Chinach, Japonii, Turcji, Izraelu i USA. Na podstawie powieści „Przypadek doktora Kukockiego” powstał serial telewizyjny. Popularnością cieszy się też sztuka Ulickiej pt. „Rosyjskie konfitury”, swoisty dialog z Czechowem. W 2009 roku rosyjska pisarka nominowana była w Anglii do Międzynarodowej Nagrody Bookera, w roku 2011 we Francji została laureatką Nagrody Simone de Beauvoir.

Ludmiła Ulicka znana jest również ze swojego zaangażowania w ruch demokratyczny w Rosji, jest jedną z „twarzy” opozycji antyputinowskiej. Jej korespondencja z osadzonym w więzieniu Michaiłem Chodorkowskim została wydana drukiem.

W Polsce ukazały się: opowiadanie „Sonieczka” oraz powieści „Medea i jej dzieci”, „Przypadek doktora Kukockiego”, „Szczerze oddany, Szurik”, „Daniel Stein, tłumacz” i „Zielony namiot”.

Wiosną 2012 roku pisarka na zaproszenie wydawnictwa Świat Książki odwiedziła Warszawę z okazji wydania w Polsce jej najgłośniejszej powieści, „Daniel Stein, tłumacz”. (fot. Łukasz Kasprzycki)

Wszystkie książki autora

Sortowanie: Tytuł Data wydania
Pokaż na stronie: 10 50 100

Brak produktów do pokazania