Julian Barnes

Julian Barnes

ur. w 1946 roku jeden z najwybitniejszych brytyjskich pisarzy, laureat Nagrody Bookera za powieść „Poczucie kresu” w 2011 roku. Wielokrotnie nominowany do tej prestiżowej nagrody: za „Papugę Flauberta” – połączenie eseju i powieści opartej na biografii Gustawa Flauberta, książkę „Anglia, Anglia” i detektywistyczno-historyczną powieść „Arthur&George” (która trafiła w 2005 roku na listę bestsellerów „New York Timesa”). Uznawany za czołowego angielskiego postmodernistę Barnes zdobył także literacką nagrodę Davida Cohena, francuskie Prix Médicis i Prix Fémina, a w 2004 roku został odznaczony Komandorią Orderu Sztuki i Literatury za popularyzowanie sztuki francuskiej. Tłumaczony na 30 języków pisarz przez trzy lata pracował także jako leksykograf, należał do redakcji „Oxford English Dictionary”.

Jako felietonista i krytyk literacki współpracował z brytyjskimi pismami, m. in. „The Observer”, „New Statesman” i „New Review”.

Poza wymienionymi książkami Juliana Barnesa w Polsce ukazały się m.in.: „Nie ma się czego bać”, „Pod słońce”, „Jeżozwierz” oraz zbiory opowiadań „Puls” i „Cytrynowy stolik”. W kwietniu 2014 roku Świat Książki wyda jego zbiór esejów o kulturze i sztuce francuskiej, „Coś do oclenia”.

Wszystkie książki autora

Sortowanie: Tytuł Data wydania
Pokaż na stronie: 10 50 100

Brak produktów do pokazania