Ismail Kadare

ur. w 1936 roku w Albanii powieściopisarz wymieniany od kilku lat jako poważny kandydat do Nagrody Nobla. Laureat wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. Międzynarodowej Nagrody Bookera w 2005 roku i Nagrody Księcia Asturii w roku 2009. Za powieść „Pałac Snów” nominowany był w 2007 roku do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”. Z tej okazji odwiedził Polskę i spotkał się z czytelnikami we Wrocławiu i w Warszawie. W 2011 roku nominowano do tej nagrody jego zbiór trzech mikropowieści pt. „Ślepy ferman”.

Już pierwsza powieść Ismaila Kadarego, „Generał martwej armii” (1963 r.), przyniosła mu sławę w ojczyźnie i uznanie międzynarodowe. Pracował również jako dziennikarz i był deputowanym do parlamentu albańskiego. W 1990 roku opuścił Albanię i uzyskał azyl polityczny we Francji. Obecnie mieszka w Paryżu i w Tiranie.

W Polsce ukazały się: „Generał martwej armii”, „Krew za krew”, „Kto przyprowadził Doruntinę”, „Akta sprawy H.”, „Potwór”, „Pałac snów”, „Następca”, „Ślepy ferman”, „Córka Agamemnona”, „Wypadek” i „Kolacja dla wroga”.

Wszystkie książki autora

Sortowanie: Tytuł Data wydania
Pokaż na stronie: 10 50 100

Brak produktów do pokazania