William Styron

(1925 – 2006) amerykański pisarz związany z kulturą Południa i tradycją faulknerowską. Laureat Nagrody Pulitzera za powieść „Wyznania Nata Turnera” (1968 r.). Autor słynnych powieści „Pogrążyć się w mroku” (nagrodzonej prestiżową nagrodą Rome Prize), „Na pastwę płomieni”, „Długi marsz” i „Wybór Zofii” (1979 r.) – książki nagrodzonej American Book Award. Na podstawie tej ostatniej powstał głośny film Alana J. Pakuli z Meryl Streep w roli tytułowej (nagrodzonej Oscarem) i Kevinem Klinem.

Styron jest także autorem zbioru opowiadań  „Poranek w Tidewater”, tomu szkiców i esejów „Hawany w Camelocie” oraz sławnego eseju o depresji „Ciemność widoma”. Został uhonorowany odznaczeniem National Medal of Arts i Medalem Edwarda MacDowella za wybitne dokonania w dziedzinie sztuki.

W Polsce ukazały się: „Wyznania Nata Turnera”, „Długi marsz”, „Na pastwę płomieni”, „Pogrążyć się w mroku”, „Poranek w Tidewater”, „Samobójcza runda”, „Wybór Zofii” oraz „Hawany w Camelocie” i „Ciemność widoma”, a także książka córki pisarza, Alexandry Styron – „Oczami córki. Wspomnienia”

Wszystkie książki autora

Sortowanie: Tytuł Data wydania
Pokaż na stronie: 10 50 100

Brak produktów do pokazania