Antonio Muñoz Molina

ur. w 1956 roku powieściopisarz i felietonista, członek Królewskiej Akademii Hiszpańskiej. Studiował dziennikarstwo w Madrycie i historię sztuki w Granadzie, debiutował w latach 80. zbiorem felietonów „El Robinsón urbano”. Pierwszą powieść, „Beatus Ille”, opublikował w 1986 roku. Kolejna jego powieść, „Zima w Lizbonie”, odniosła w Hiszpanii wielki sukces, została wyróżniona m.in. Państwową Nagrodą Literacką i Nagrodą Krytyki. Inną wielokrotnie nagradzaną powieścią autora był „Jeździec polski” z 1992 r., wyróżniony m.in. prestiżową Premio Planeta.

Jako felietonista Muñoz Molina ostatnio publikował w „El País” i „Die Welt”. Od dwudziestu lat jest także członkiem Real Academia de la Lengua Española. W latach 2004-2005 był dyrektorem Instytutu Cervantesa w Nowym Jorku. Obecnie mieszka w Madrycie i w Nowym Jorku.

W Polsce ukazały się: „Carlota Fainberg”, „Jeździec polski”, „Nieobecność Blanki” , „Zima w Lizbonie”, „Wiatr księżyca” oraz najambitniejsza z dotychczasowych powieści autora, monumentalna „We mgle czasów”.  

Wszystkie książki autora

Sortowanie: Tytuł Data wydania
Pokaż na stronie: 10 50 100
We mgle czasów

We mgle czasów

Antonio Munoz Molina

Pod koniec października 1936 roku hiszpański architekt Ignacio Abel przybywa do Nowego Jorku, by rozpocząć ostatni etap swojej długiej podróży. Jej początkiem była ucieczka do Francji przez...

Więcej