Antonio Muñoz Molina

ur. w 1956 roku powieściopisarz i felietonista, członek Królewskiej Akademii Hiszpańskiej. Studiował dziennikarstwo w Madrycie i historię sztuki w Granadzie, debiutował w latach 80. zbiorem felietonów „El Robinsón urbano”. Pierwszą powieść, „Beatus Ille”, opublikował w 1986 roku. Kolejna jego powieść, „Zima w Lizbonie”, odniosła w Hiszpanii wielki sukces, została wyróżniona m.in. Państwową Nagrodą Literacką i Nagrodą Krytyki. Inną wielokrotnie nagradzaną powieścią autora był „Jeździec polski” z 1992 r., wyróżniony m.in. prestiżową Premio Planeta.

Jako felietonista Muñoz Molina ostatnio publikował w „El País” i „Die Welt”. Od dwudziestu lat jest także członkiem Real Academia de la Lengua Española. W latach 2004-2005 był dyrektorem Instytutu Cervantesa w Nowym Jorku. Obecnie mieszka w Madrycie i w Nowym Jorku.

W Polsce ukazały się: „Carlota Fainberg”, „Jeździec polski”, „Nieobecność Blanki” , „Zima w Lizbonie”, „Wiatr księżyca” oraz najambitniejsza z dotychczasowych powieści autora, monumentalna „We mgle czasów”.  

Wszystkie książki autora

Sortowanie: Tytuł Data wydania
Pokaż na stronie: 10 50 100

Brak produktów do pokazania