Anne Tyler

Anne Tyler

ur. w 1941 roku ceniona i popularna amerykańska powieściopisarka i autorka opowiadań, laureatka Nagrody Pulitzera i National Book Critics Circle Award, kolejno za: „Lekcje oddychania” i „Przypadkowego turystę”.

Dwie jej powieści zostały sfilmowane – „Obok życia” i „Przypadkowy turysta”. Cztery inne doczekały się adaptacji telewizyjnych („Lekcje oddychania” – jako „Jeden dzień z życia pewnej pary”, „Święty być może”, „Ziemskie namiętności” i „Kiedy byliśmy dorośli”). Film „Przypadkowy turysta” dostał cztery nominacje do Oscara w 1989 roku, a Geena Davis otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Anne Tyler urodziła się w Minneapolis, wychowała w rodzinie kwakierskiej, studiowała rusycystkę na uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, potem zamieszkała w Baltimore. Zanim rozpoczęła karierę pisarską pracowała jako bibliotekarka i redaktorka.

W Polsce ukazały się: „Święty być może”, „Drabina czasu” i „Pożegnanie dla początkujących” (nakładem Świata Książki) oraz „Przypadkowy turysta”, „Zabójcza pamięć”, „Przypadki Morgana”, „Niebieska żegluga” i „Obok życia”. Wkrótce nakładem Świata Książki ponownie ukażą się powieści „Lekcje oddychania” i „Obiad w restauracji dla samotnych”. (fot. Diana Walker)

Wszystkie książki autora

Sortowanie: Tytuł Data wydania
Pokaż na stronie: 10 50 100

Brak produktów do pokazania