Anne Applebaum

Anne Applebaum

amerykańska publicystka „The Washington Post” i „Slate”, autorka książek historycznych – „Gułagu” (wyd. pol. 2005 rok), za którą otrzymała Nagrodę Pulitzera oraz „Za żelazną kurtyną” (wyd. pol. 2013), która zdobyła Cundill Prize i była nominowana do National Book Award i PEN/Faulkner Award. W 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Anne Applebaum Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. W 2013 roku Anne Applebaum otrzymała polskie obywatelstwo. Prywatnie jest żoną Radosława Sikorskiego, ministra spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska.

Autorka jest dyrektorem ds. nauk politycznych w Legatum Institute w Londynie, wcześniej wykładała na Yale University, którego jest absolwentką, Columbia Universities, w Heidelbergu i Zurichu oraz na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Jako dziennikarka współpracowała również z gazetami „Spectator”, „Daily Telegraph” i „The Economist” (jako korespondentka w Europie Wschodniej), ostatnio zaś z Gazetą Wyborczą.

Prócz wymienionych książek Anne Applebaum w Polsce wydano jeszcze: „Między Wschodem a Zachodem. Przez pogranicza Europy” i „Przepisy z mojego ogrodu” (książkę o polskiej kuchni, której współautorką jest Danielle Crittenden, przyjaciółka pisarki). (fot. James Kegley)

Wszystkie książki autora

Sortowanie: Tytuł Data wydania
Pokaż na stronie: 10 50 100

Brak produktów do pokazania