Anne Applebaum

Anne Applebaum

amerykańska publicystka „The Washington Post” i „Slate”, autorka książek historycznych – „Gułagu” (wyd. pol. 2005 rok), za którą otrzymała Nagrodę Pulitzera oraz „Za żelazną kurtyną” (wyd. pol. 2013), która zdobyła Cundill Prize i była nominowana do National Book Award i PEN/Faulkner Award. W 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Anne Applebaum Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. W 2013 roku Anne Applebaum otrzymała polskie obywatelstwo. Prywatnie jest żoną Radosława Sikorskiego, ministra spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska.

Autorka jest dyrektorem ds. nauk politycznych w Legatum Institute w Londynie, wcześniej wykładała na Yale University, którego jest absolwentką, Columbia Universities, w Heidelbergu i Zurichu oraz na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Jako dziennikarka współpracowała również z gazetami „Spectator”, „Daily Telegraph” i „The Economist” (jako korespondentka w Europie Wschodniej), ostatnio zaś z Gazetą Wyborczą.

Prócz wymienionych książek Anne Applebaum w Polsce wydano jeszcze: „Między Wschodem a Zachodem. Przez pogranicza Europy” i „Przepisy z mojego ogrodu” (książkę o polskiej kuchni, której współautorką jest Danielle Crittenden, przyjaciółka pisarki). (fot. James Kegley)

Wszystkie książki autora

Sortowanie: Tytuł Data wydania
Pokaż na stronie: 10 50 100
Za żelazną kurtyną

Za żelazną kurtyną

Anne Applebaum

„Za żelazną kurtyną to wyjątkowo ważna książka, która skutecznie podważa wiele mitów na temat początków zimnej wojny. Jest mądra, przenikliwa, niezwykle obiektywna i znakomicie...

Więcej