Nagrody

14.04.2016

Justyna Kopińska z europejskim Pulitzerem!

Po raz pierwszy prestiżową nagrodę European Press Prize, zwaną „europejskim Pulitzerem” zdobyła Polka – Justyna Kopińska z Dużego Formatu.

W jury między innymi Juan Luis Cebrián, założyciel El Pais, Sylvie Kauffmann, do 2011 naczelna francuskiego Le Monde, oraz Sir Harold Evans, jeden z najsłynniejszych brytyjskich redaktorów. W konkursie brało udział ponad pięćset prac z różnych krajów. Kopińska...

Czytaj więcej
23.02.2016

Anna Morawska uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji

Redaktor Anna Morawska, autorka książki "Twarze depresji" została uhonorowana tytułem "Aktywnej w walce z depresją" przez Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji: w uznaniu zasług w zakresie promocji zdrowia psychicznego oraz w podziękowaniu za zaangażowanie w działalność edukacyjną i prozdrowotną na rzecz społeczeństwa.

Warto przy okazji wspomnieć, że obchodzimy dzisiaj Dzień walki z...

Czytaj więcej
14.04.2015

Magdalena Parys laureatką Europejskiej Nagrody Literackiej

Na trwających w Londynie targach książki ogłoszono właśnie, że MAGDALENA PARYS, autorka - między innymi - powieści "Tunel" i "Magik", została laureatką Europejskiej Nagrody Literackiej!

Nagroda Literacka Unii Europejskiej istnieje od 2008 roku, powołał ją Parlament Europejski. Jej celem nagrody jest "zwrócenie uwagi na kreatywność i różnorodność współczesnej literatury europejskiej, promowanie...

Czytaj więcej
05.09.2014

Powieść Kadarego w finale „Angelusa”!

Powieść „Wypadek” Ismaila Kadarego znalazła się w finałowej siódemce tytułów nominowanych w tym roku do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”. Najsławniejszy pisarz albański już po raz drugi trafia do finału tej prestiżowej nagrody.

Czytaj więcej
06.08.2014

Ismail Kadare nominowany do „Angelusa”

Powieść „Wypadek” Ismaila Kadarego znalazła się wśród książek nominowanych do tegorocznej Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”. W 2011 roku powieść „Ślepy ferman” wybitnego albańskiego pisarza znalazła się w finale tej prestiżowej nagrody.

Czytaj więcej
26.07.2014

Austriacy nagradzają Ulicką

Austriacką Nagrodę Państwową w dziedzinie literatury europejskiej po raz pierwszy wyróżniono twórcę z Rosji. Laureatką została Ludmiła Ulicka, autorka m.in. powieści „Daniel Stein, tłumacz” oraz „Zielony namiot”.

Czytaj więcej
Strona 1 z 2.